Dodano do planner
Usunięto z planner

XV WIOSENNY FESTIWAL ARTYSTÓW PIOSENKI „PAMIĘTAJCIE O OGRODACH”
2019-03-08

Już po raz piętnasty w dniach 21-23 marca 2019 roku odbędzie się długo wyczekiwany Wiosenny Festiwal Artystów Piosenki „Pamiętajcie o ogrodach”. W ramach cyklu zaprezentują się Dorota Miśkiewicz z zespołem, Fisz Emade Tworzywo oraz Magda Umer i Mumio. Organizatorem wydarzenia jest Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ.

Tegoroczny cykl festiwalu rozpocznie Dorota Miśkiewicz z zespołem 21 marca o godzinie 19:30. Wokalistka podczas koncertu pt. „Lubię być szczęśliwa” zaprezentuje miedzy innymi utwory do wierszy Wisławy Szymborskiej „Przy Winie”, piosenki z tekstami Agnieszki Osieckiej „Zielono mi”, Grzegorza Turnaua „Ale”, jak też Michała Rusinka „Nucę, gwiżdżę sobie”. Tytułową piosenkę koncertu uznaje się jako wyznanie i motto Doroty Miśkiewicz, która najzwyczajniej lubi być szczęśliwa.

Drugiego dnia festiwalu, tj. 22 marca o godzinie 19:30 odbędzie się koncert zespołu Fisz Emade Tworzywo, który zaprezentuje swój nowy album Radar. Jest to jedna z najważniejszych grup muzycznych na polskim rynku fonograficznym, mająca na swoim koncie wydanie 10 płyt, która tworzy w stylistyce hiphopowej bądź okołohiphopowo-elektrycznej. Na nowej płycie znajdują się utwory nawiązujące do lat 80, których dźwięki potrafią zabrać w sentymentalną podróż i oczarować niezwykłym klimatem retro.

Ostatniego dnia Festiwalu „Pamiętajcie o ogrodach”, tj. 23 marca o godzinie 19:30 z dużą dawką humoru wystąpią Magda Umer i Mumio w sztuce „Przybora na 102”. W nastrój zabawy, dowcipu, refleksji oraz wzruszenia wprowadzą nas trzy artystyczne temperamenty tj. Magdy Umer, Jeremiego Przybory i Mumio, które wzbogacą swój występ muzyką i szalonymi improwizacjami.

Wszystkie występy odbędą się w sali MCK SOKÓŁ im. Lucjana Lipińskiego w Nowym Sączu. Wydarzenia są biletowane.

Szczegółowe informacje o biletach oraz festiwalu można znaleźć na stronie internetowej: www.mcksokol.pl.