Dodano do planner
Usunięto z planner

KUBA BLOKESZ TRIO W BRUNARACH WYŻNYCH
2018-08-03

Serdecznie zapraszamy na przepiękny koncert Kuby Blokesz Trio w Brunarach Wyżnych, który odbędzie się 5 sierpnia 2018 roku o godzinie 17:00 w cerkwi parafialnej greckokatolickiej św. Michała Archanioła.Kuba Blokesz - wokal, gitary,

Grzegorz Bąk – bas,

Damian Niewiński – perkusja

„Stacja piosenkowa”


Pochodzi z Pszowa na Górnym Śląsku, mieszka w Krakowie. Śpiewa piosenki napisane przez siebie, tłumaczenia i piosenki innych autorów. Nieustannie towarzyszy mu gitara.

Laureat kilkunastu festiwali piosenki (m.in. Studencki Festiwal Piosenki; Pamiętajmy o Osieckiej; Spotkania Zamkowe; Festiwal Twórczości „Korowód”; Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”; OFPA). Występował w koncertach i spektaklach muzycznych m.in. dla Polskiego Radia. Współpracował z takimi artystami jak Andrzej Poniedzielski, Elżbieta Adamiak, Roman Kołakowski, Stefan Brzozowski.

Ma na koncie debiut fonograficzny pt. „Lwów. Szkice Miejskie” (wyd. DALMAFON, 2015), który jest programem poetyckim złożonym z tekstów współczesnych poetów ukraińskich przetłumaczonych premierowo na język polski z jego muzyką. Na nagraniu gościnnie występują: Piotr Machalica i Joanna Lewandowska.

W 2016 roku, z inicjatywy Zakonu Karmelitów Bosych, powstało dwupłytowe wydawnictwo: „Bóg sam wystarcza – poezje z Karmelu” z wierszami św. Teresy z Ávili i innych świętych karmelitów. Pełnił na nim rolę producenta muzycznego i kompozytora, nagrywał również gitary i śpiewał.

Na jego recital składają się piosenki z kilku źródeł:

- utwory z debiutanckiej płyty "Lwów. Szkice Miejskie" (poezja współczesnych ukraińskich poetów z moją muzyką)
- utwory z nadchodzącej w tym roku płyty "Morawska Brama" (piosenki autorów czeskich przełożone na polski)
- utwory Edwarda Stachury (z muzyką Jerzego Satanowskiego i Romana Kołakowskiego)
- utwory Jacka Kaczmarskiego
- utwory Bułata Okudżawy
- utwory Agnieszki Osieckiej


Wstęp bezpłatny!

Organizator: Małopolska Organizacja Turystyczna

Źródło: http://www.drewniana.malopolska.pl/?page=muzyka&id=162