Dodano do planner
Usunięto z planner

AMBIENT FESTIVAL
2017-07-11

W imieniu Gorlickiego Centrum Kultury serdecznie zapraszamy na XIX Międzynarodowe Prezentacje Muzyczne Ambient w dniach 14 – 15 lipca 2017 roku. Muzyczne wydarzenie odbędzie się w sali teatralnej GCK oraz zostanie poprowadzone przez dziennikarza TVP 2 Remigiusza Kadelskiego.

„Ambient” jest doroczną imprezą prezentującą ambitną muzykę elektroniczną. Ideą imprezy jest przedstawienie szerszej publiczności tego, co dzieje się we współczesnej ambientalnej muzyce elektronicznej. Koncertom często towarzyszą wizualizacje przygotowane przez artystów.

PROGRAM WYDARZENIA:

14 lipca /piątek/
godz. 18.00 – „ACCOMPLICE AFFAIR” / PL
godz. 19.30 – „BACKSPACE” feat. M. A. Steczkowski /PL
godz. 21.00 – EIVIND AARSET / NO

15 lipca /sobota/
godz. 16.00 – TOMASZ MREŃCA / PL
godz. 17.30 – KATARZYNA BOREK / PL
godz. 19.00 – GUNTER SCHLIENZ / DE

W tym roku podczas dwóch dni festiwalowych zagrają:


14 lipca /piątek/


"Accomplice Affair" czyli Przemysław Rychlik i legenda polskiego industrialu 'Agressiva 69" po raz pierwszy razem na scenie „Backspace" z Albertem M. Steczkowskim i norweski mag jazzowej gitary, flirtujący z elektroniką Eivind Aarset. Osoby z którymi współpracował, głównie jako muzyk sesyjny to m.in. Ray Charles, Dee Dee Bridgewater, Ute Lemper,Ketil Bjórnstad, Mike Mainieri, Arild Andersen, Abraham Laboriel, Dhafer YousseF, Bugge Wesseltoft czy Django Bates. Jednak przede wszystkim Eivind współpracuje ze światowej sławy trębaczem Nilsem Peterem Molvaerem, oraz Janem Bangiem.


15 lipca /sobota/


Tomasz Mreńca, Katarzyna Borek, uznana na całym świecie pianistka klasyczna, łącząca w swej twórczości klasykę z eksperymentami brzmieniowymi idącymi w stronę elektroniki i ambientu oraz wywodzący się z niemieckiej sceny eksperymentalnej, tworzący medytacyjne utwory na syntezatory modularne Gunter Schlienz.


Dodatkowymi atrakcjami dla uczestników Ambient Festival będzie giełda płyt /CD i Vinyle/ jak również pokaz audiofilskiego sprzętu grającego. Na koniec festiwalu słynne pożegnalne ognisko do białego rana razem z artystami i publicznością.

Cena biletu na Ambient Festiwal:
I dzień - 40 zł
II dzień - 40 zł
Karnet - 60 zł


Ponadto Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza wszystkich uczestników muzycznego wydarzenia, a zarazem miłośników jazdy na rowerze na Ambientowy Rajd Rowerowy. Przejażdżka odbędzie się 16 lipca 2017 roku po okolicy Gorlic. Rozpocznie się o godzinie 12:00. Na zakończenie rajdu organizatorzy zaplanowali ognisko.

Rowery można rezerwować pod adresem: http://www.ostrekolo.com.pl/wypozyczalnia/


Rezerwacja biletu pod nr tel.: 18 35 35 695, 500 473 732 lub pod adresem e-mail: gck@gck.gorlice.pl lub aquavoice@gmail.com

Organizator: Wydział Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gorlicach,
                     Gorlickie Centrum Kultury

Źródło: http://gck.gorlice.pl/wydarzenie/ambient-festival-2017/
             http://mpmambient.pl/
             http://gck.gorlice.pl/wydarzenie/ambientowy-rajd-rowerowy/