Rajd rowerowy „Obierz kierunek na Szlak Architektury Drewnianej”

Pridané do plánovača
Odstránené z plánovača
Małopolska
nedeľa, 27. septembra 2015 12:00-0:00
Małopolska Organizacja Turystyczna oraz Małopolski Zawiązek Kolarski zapraszają do udziału w rajdzie rowerowym „Obierz kierunek na Szlak Architektury Drewnianej”.

Wielu turystów przyjeżdża w gorlicko-sądeckie zwabionych naturą i skarbami kultury. Wędrując po szlakach górskich w pasmach Beskidu Sądeckiego i Niskiego, korzystając latem ze sportów wodnych na Jeziorze Rożnowskim i Klimkówce, Dunajcu i Popradzie, śmigając zimą po ośnieżonych stokach – wszędzie spotykają perełki Szlaku Architektury Drewnianej, których nagromadzenie w tym rejonie jest wyjątkowe. To tu znajduje się 6 spośród 8 drewnianych świątyń z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jeszcze do końca września można poznać bogate dziedzictwo Małopolski.


Start i meta rajdu: stadion w Tyliczu, godz. 12:00

Trasy rajdu:
Trasa MINI – 20 km: Tylicz - Powroźnik - Krynica - Roma - Tylicz

Trasa MIDI – 30 km: Tylicz - Powroźnik - Krynica - Krzyżówka - Mochnaczka - Tylicz

Trasa MAXI – 40 km: Tylicz - Powroźnik - Krynica - Krzyżówka - Berest - Czyrna - Mochnaczka - Tylicz

Udział w rajdzie jest bezpłatny. Zapisy w miejscu zbiórki, na stadionie w Tyliczu, w godz. 10:00-11:50.

Ze stadionu w Tyliczu miłośnicy dwóch kółek wyruszą odkrywać Szlak Architektury Drewnianej. W zależności od wybranej trasy będą mogli odwiedzić wpisaną na Listę UNESCO cerkiew w Powroźniku, a także świątynie w Krynicy-Zdroju, Bereście i Tyliczu. W każdej z nich czeka przewodnik, który oprowadzi uczestników rajdu po obiekcie.

Każdy otrzyma także bezzwrotny numer startowy, mapkę trasy z objaśnieniami i miejscem na uzbierane po drodze naklejki - zdobywcy przynajmniej trzech uhonorowani zostaną pamiątkowymi dyplomami. Po powrocie na wszystkich czekać będzie ciepły posiłek oraz woda mineralna Muszynianka. Dla rowerzystów przygotowano także wiele konkursów z ciekawymi nagrodami.
Poznawanie Szlaku Architektury Drewnianej najlepiej dopasować do ulubionych form aktywności. Z siodełka rowerowego świat prezentuje się atrakcyjniej, a zwiedzanie nie jest nudne. Można się
o tym przekonać, biorąc udział w rajdzie rowerowym „Obierz kierunek na Szlak Architektury Drewnianej”.

Regulamin rajdu oraz szczegółowe informacje: www.mot.krakow.pl

Więcej o Szlaku Architektury Drewnianej:
www.drewniana.malopolska.pl www.facebook.com/drewniana.malopolska

link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/487010384813558/