Dodano do planner
Usunięto z planner

Łemkowsko - Pogórzański Jarmark Wielkanocny w Zagrodzie Maziarskiej w Łosiu
2019-03-28

Wiosna jest czasem kojarzonym z Jarmarkami i Targami Wielkanocnymi, które odbywają się w różnych miejscach w Małopolsce. Chyba każdemu znane są tradycyjne Targi Wielkanocne na Rynku Głównym w Krakowie. Ale nie tylko w tym miejscu można spotkać się z tradycją świąt wielkanocnych.

Już całkiem niedługo, bo 7 kwietnia 2019 roku będzie możliwość uczestniczenia w Łemkowsko - Pogórzańskim Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się w Zagrodzie Maziarskiej w Łosiu. Jarmark rozpocznie się o godzinie 10:00.

Organizatorzy wydarzenia przygotowali bogaty program. W godzinach od 10:00 do 16:00 przewidziano kiermasz rzemiosła i rękodzieła. Od godziny 11:00 do 15:00 odbędą się warsztaty wielkanocne zaadresowane zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, takie jak: malowanie na szkle, łemkowskie pisanki, pogórzańskie palmy oraz słowiańskie krajki. W programie Jarmarku w Łosiu znalazły się również inne atrakcje, np. o godzinie 13:00 odbędzie się „Turniej bicia jaj”. Dodatkowo podczas wydarzenia będę przeprowadzane różne zabawy wielkanocne. Na zakończenie Łemkowsko - Pogórzańskiego Jarmarku Wielkanocnego o godzinie 15:00 w cerkwi pw. Narodzenia NMP w Łosiu wystąpi chór Cantores Carvatiani, który podczas swojego występu zaprezentuje pieśni pasyjne.

Organizatorem Jarmarku Wielkanocnego jest Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów, oddział Zagroda Maziarska w Łosiu z cerkwią w Bartnem.

Źródło informacji: www.muzeum.gorlice.pl