Dodano do planner
Usunięto z planner

ŚWIĘTO KAWY W NOWYM SĄCZU
2018-10-03

W imieniu Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu serdecznie zapraszamy na Święto Kawy, które odbędzie się 5 października 2018 roku w Miasteczku Galicyjskim. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00 i zakończy koncertem o 20:30, podczas którego wystąpi Kwartet Galicyjski.

Zapraszamy każdego, niezależnie czy jesteś profesjonalnym baristą, czy dopiero poznajesz świat kawy. Tylko tu, w jednym miejscu poznasz wszystkie jej smaki, aromaty i formy. Uczestnicy będą mogli spróbować najlepszych kaw, a także zrobić zapasy na zbliżające się długie, jesienne wieczory. Wystawcy chętnie opowiedzą o tym, skąd pochodzi dane ziarno, jak najlepiej przyrządzić kawę w domu i nauczą korzystać z różnych akcesoriów do parzenia kawy. Będzie to również pretekst do spotkania się z dystrybutorami przypraw, sprzętu i akcesoriów do parzenia kawy, poznania niezwykłych właściwości tego napoju i jego zastosowań w farmakologii, medycynie i kosmetologii.

PROGRAM WYDARZENIA:


17.00

- Otwarcie imprezy

17.30 – 20.30

- Pokazy parzenia kawy, degustacja kaw bałkańskich, gruzińskich, włoskich i innych

- Prezentacja akcesoriów do parzenia kawy, serwisów kawowych

- Słodkie desery

- Niestandardowe sposoby wykorzystania kawy, np. pielęgnacyjne zabiegi kawowe

20.30

- Koncert Kwartetu Galicyjskiego (Joanna Kiełbasa – skrzypce, Martyna Bulzak – skrzypce, Ewa Borcz – altówka, Gabriela Szczepaniak – wiolonczela). W programie: znane dzieła Hansa Zimmera, Astora Piazzolli czy Ramina Djawadiego w aranżacji na kwartet smyczkowy.


Wstęp: Bilet – 10 zł (w cenie filiżanka kawy RIOBA + ciastko) dostępne do 5 października włącznie w punkcie kasowym Miasteczka Galicyjskiego

Organizator: Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu