Dodano do planner
Usunięto z planner

IV ZJAZD KARPACKI W 80. ROCZNICĘ ŚWIĘTA GÓR W NOWYM SĄCZU
2018-09-11

Zarząd Główny Związku Podhalan oraz Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ serdecznie zaprasza na IV Zjazd Karpacki, który odbędzie się w 80. rocznicę Święta Gór w dniach 28-30.09.2018r. w Nowym Sączu, Starym Sączu oraz Rytrze.

Obchody rozpocznie wizyta na bacówce w Wojkowej jak i spotkanie baców w Hotelu „Perła Południa” w Rytrze. W Nowym Sączu przedstawiona będzie wystawa fotograficzna „Zjazdy Karpackie – Święto Gór przed wojną”. Uczestnicy wydarzenia będą mogli poznać ludowe instrumenty pasterskie, na odbywającym się koncercie – Karpacka Pieśń Trombity.

Drugiego dnia obchodów w Galicyjskim Miasteczku w Nowym Sączu odbędzie się II Forum Samorządów Karpackich, którego głównym tematem będzie rola kapitału naturalnego jako potencjału rozwojowego regionu Karpat. Będą prowadzone na ten temat konferencję oraz wykłady prowadzone przez ekspertów i zaproszonych gości. Tego dnia również przez ulice miasta Nowego Sącza przejdzie Korowód Karpacki – swój początek będzie miał w Rynku, gdzie następnie będzie odbywał się koncert galowy zespołów Trebunie Tutki, Wałasi oraz innych zespołów regionalnych.

Obchody trzeciego dnia zakończy Msza Święta na Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu w wyjątkowej oprawie regionalnej oraz koncert finałowy podczas którego przekazana zostanie laska pasterska.

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP BEZPŁATNY!

Organizator: Zarząd Główny Związku Podhalan oraz Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu

Źródło: http://www.mcksokol.pl/693,17255,IV_ZJAZD_KARPACKI_w_80__rocznice_Swieta_Gor_w_Nowym_Saczu.htm