Dodano do planner
Usunięto z planner

6. PANNONICA FOLK FESTIVAL
2018-08-29

Serdecznie zapraszamy na 6 Pannonica Folk Festival do Barcic, który rozpocznie się już jutro, tj. 30 sierpnia 2018 r. i potrwa do 1 września 2018 r.

Pannonica jest to festiwal folkowy, jego nazwa wywodzi się od „Pannonia, Panonia” – nazwa dawnej prowincji rzymskiej, obejmującej tereny dzisiejszych: Węgier, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Bośni i Hercegowiny oraz Słowacji. Festiwal jest miejscem spotkań i celebrowania kontaktu z naturą. Skupia społeczność miłośników kultury „panońskiej” w jej odmianach; węgierskiej, bałkańskiej, cygańskiej i karpackiej. Odbywa się w dolinie Popradu, na historycznym szlaku wędrówek ludów z południa na północ Europy i przyciąga liczną publiczność z całej Polski i z zagranicy, w poszukiwaniu wyjątkowych wrażeń i emocji, klimatu oraz tradycyjnej muzyki.

Poza występami scenicznymi polskich i zagranicznych gwiazd, mocną stroną imprezy jest tętniąca życiem wioska festiwalowa, gdzie na polu namiotowym zamieszkuje kilka tysięcy uczestników. Odbywają się tam warsztaty muzyczne, rękodzielnicze, taneczne, teatralne, a także pokazy filmów, spotkania z literatami i biesiady. Rodziny z dziećmi stanowią bardzo ważną grupę docelową.

Dla miłośników bałkańskich klimatów, którzy w Polsce przybywają na wakacjach, Pannonica Folk Festival staje się obowiązkowym punktem wyjazdu i zbiera bardzo dobre recenzje i wysokie uznanie uczestników. Jest to festiwal ze ścisłej elity największych i najbardziej opiniotwórczych tego typu zespołów w Polsce. Niemal 90% uczestników Pannoniki planuje powrócić na festiwal w latach kolejnych i uważa, że warto go polecić swoim znajomym.


PROGRAM WYDARZENIA:

czwartek 30 VIII 2018

Babra (hu)
Tibble Transsibiriska (swe)
She’Koyokh (UK)
Fanfara Transilvania (rom)

piątek 31 VIII 2018 „Guča Day”

Šidski Trubači (srb)
Orkestar Danijela (srb)
Orkestar Bojana Krstića (srb)
Marko Marković Brass Band (srb)

sobota 1 IX 2018

Nadara GypsyBand (rom/hu)
Kroke feat. Neli Andreeva (pl+ bg)
BGKO Barcelona Gypsy BalKan Orchestra (esp)
Divanhana (bos-her)

Wszystkie z powyższych koncertów zaplanowane są na scenie głównej. Oprócz tego organizatorzy przewidują bogaty program, kilkudziesięciu innych wydarzeń dostępnych dla uczestników festiwalu.

Festiwal biletowany!

Źródło i więcej informacji pod adresem: http://www.pannonica.pl/