Dodano do planner
Usunięto z planner

MIODOBRANIE NOCĄ W STRÓŻACH
2018-07-19

W imieniu Sądeckiego Bartnika serdecznie zapraszamy na nocne miodobranie. 20 lipca w godzinach 22:00 – 24:00 w gospodarstwie pasiecznym w Stróżach będzie można zobaczyć, jak z plastrów pełnych miodu otrzymuje się słodki przysmak. Uczestnicy wydarzenia sami spróbują odsklepiania i wirowania miodu, aby go później skosztować. Ponadto w programie znalazło się zwiedzanie Muzeum i Skansenu Pszczelarskiego. Całe rodziny poznawać będą niezwykłe życie pszczół, wysłuchają niesamowitych opowieści o funkcjonowaniu pszczelego ula, dowiedzą się, z czego i w jaki sposób powstaje miód i pozostałe produkty pszczele. Każdy będzie mógł nawet zajrzeć do ula, by na własne oczy zobaczyć toczące się w nim życie.

Wszyscy, którzy nie mogą uczestniczyć w wydarzeniu w dniu 20 lipca, będą mieć kolejną szansę. Następną edycję miodobrania nocą zaplanowano na 3 sierpnia.

Sądecki Bartnik zaprasza przez całe wakacje. Oferuje zwiedzanie muzeum z przewodnikiem oraz przejazdy konne wierzchem. Atrakcje muzeum, które na pewno spodobają się dzieciom, to także zwierzyniec, w którym można spotkać m.in. strusie afrykańskie, konie huculskie i kucyki, oraz plac zabaw, tzw. "Pszczela wioska".

Organizator: Sądecki Bartnik