Dodano do planner
Usunięto z planner

LATO NAD JEZIOREM ROŻNOWSKIM
2018-07-06

Letnie weekendy nad Jeziorem Rożnowskim wypełnią wydarzenia pełne muzyki, lokalnego folkloru i sportowych emocji.

7 i 8 lipca odbędą się Dni Jeziora Rożnowskiego. W sobotę zaplanowano regaty o puchar Herona i wieczorny koncert nad jeziorem, w niedzielę organizatorzy zapraszają na koncerty i pokazy tańca, degustacje, animacje dla dzieci, występ kabaretu Kopydłowo i zabawę taneczną. 

28 lipca w Gródku nad Dunajcem będzie można zobaczyć występ dwóch zespołów uczestniczących w festiwalu Święto Dzieci Gór. Ponadto 14 lipca zaplanowano „Powitanie lata na siennińskich wzgórzach”, 22 lipca - Festyn Strażacki w Przydonicy, 11 sierpnia - Festyn w Rożnowie, a 15 sierpnia - gminne dożynki w Przydonicy. Sportowe emocje czekają nas 4 sierpnia podczas maratonu pływackiego, 5 sierpnia w czasie turnieju piłki nożnej oraz 11 i 18 sierpnia, gdy odbędą się regaty żeglarskie.

Wakacje zakończą Fasolowe Żniwa w Rożnowie (25 sierpnia) z występami zespołów regionalnych, konkursem potraw z fasoli (z fasoli „Piękny Jaś”, będącej jednym z polskich produktów regionalnych, gospodynie z Doliny Dunajca potrafią wyczarować mnóstwo przepysznych smakołyków), konkursami dla dzieci, a na koniec koncertem zespołu Ciupaga i zabawą taneczną.