Dodano do planner
Usunięto z planner

"W OGRODACH CYWILIZACJI I NIE TYLKO" - WYSTAWA PRAC IRENEUSZA WRZEŚNIA
2018-02-01

W imieniu MCK Sokół serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy prac Ireneusza Września „W OGRODACH CYWILIZACJI I NIE TYLKO”. Odbędzie się on 2 lutego 2018 r. o godzinie 17:30 w Galerii Sztuki Sokół. Wystawę będzie można oglądać do 18 lutego 2018 roku.

"Obok tradycyjnie pojętego krajobrazu na płótnach Ireneusza Września pojawia się także pejzaż imaginacyjny, wyszukany w pamięci lub wręcz wymyślony. Wewnętrzny pejzaż, bo i tak można próbować określić cykle obrazów, to przecież nie tylko artystyczna reakcja na bodźce zewnętrzne i wewnętrzne, to także filozoficzna zaduma nad światem. Wizja przyszłego świata, bezludnego i wydanego na pastwę żywiołów, jest przestrogą, artystycznym memento."
Teresa Lisek

Ireneusz Wrzesień urodził się 31 stycznia 1942 roku w Wielkiej Wsi niedaleko Książa Wielkiego zlokalizowanego w powiecie miechowskim. W Książu Wielkim ukończył szkołę podstawową i liceum. Wśród jego zainteresowań dużą rolę odgrywa sztuka. Ukończył studia historyczne w Krakowie. Obecnie mieszka w Białym Dunajcu.

Malarstwo zajmuje jego czas od ponad 45 lat. Do tej pory miał zorganizowanych 48 wystaw indywidualnych. Uczestniczył również w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Ireneusz Wrzesień swoje prace prezentował w wielu krajach, miedzy innymi: na Ukrainie, Słowacji, w Niemczech, Francji, Rosji, Bułgarii, Hiszpanii, Finlandii oraz Norwegii. Jest osobą często nagradzaną i wyróżnianą, przede wszystkim za swoją działalność kulturalno-oświatową oraz twórczość. Jego dzieła można oglądać w wielu muzeach jak też w prywatnych kolekcjach w kraju oraz za granicą.

Wstęp wolny!

Organizator: Małopolskie Centrum Kultury Sokół

Źródło:http://www.mcksokol.pl/484,16624,_W_ogrodach_cywilizacji_i_nie_tylko___wystawa_prac_Ireneusza_Wrzesnia.htm