Wyprawy z najwierniejszym przyjacielem – czyli dogtrekking na Sądecczyźnie

Wyprawy z najwierniejszym przyjacielem – czyli dogtrekking na Sądecczyźnie

Dodano do planner
Usunięto z planner

Wyprawy z najwierniejszym przyjacielem – czyli dogtrekking na Sądecczyźnie

Jeśli uwielbiasz spacery ze swoim czworonożnym przyjacielem i chciałbyś nieco lepiej poznać region Nowego Sącza i okolic, to mamy coś specjalnie dla Ciebie! Zapraszamy na wyprawy, które nie wymagają przygotowania kondycyjnego, a jednocześnie pozwolą Ci lepiej poznać Ziemię Sądecką.

Nie tylko dla owczarków i husky
Azorom, Reksom i ich właścicielom proponujemy trzy ciekawe trasy, które są na tyle krótkie (5-10 km) i łatwe, że poradzą sobie z nimi nawet zawodnicy dopiero zaczynający swoją przygodę z dogtrekkingiem.

Po sprawdzeniu listy uczestników organizatorzy skierują psy do odprawy weterynaryjnej. Ich właściciele otrzymają numery startowe i będzie można zacząć wyścig. Początkującym przypominamy, że uczestnicy muszą przejść przez wszystkie punkty kontrolne na trasie! Tylko w ten sposób można poprawnie ukończyć bieg.

Po ogłoszeniu wyników i dekoracji zwycięzców – dwu- i czworonożnych – w poszczególnych kategoriach, wszystkich uczestników zaprosimy na integracyjny grill (Wariant I i II).

Jeden region – trzy trasy
Przygotowaliśmy dla Was trzy różnorodne trasy dogtrekkingowe, które można – a wręcz należy – połączyć z poznawaniem ciekawych miejsc Ziemi Sądeckiej:

Wariant I – Dogtrekking w Starym Sączu
Stary Sącz na swoim urokliwym, wyłożonym kocimi łbami rynku mieści tzw. Dom na Dołkach. Jest to najstarsza i jedna z najpiękniejszych kamieniczek w całym mieście. Obecnie to siedziba Muzeum ks. Józefa Tischnera i Muzeum Regionalnego z setkami lokalnych eksponatów.

Warto też zajrzeć do klasztoru sióstr Klarysek oraz Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II, które powstało na miejscu Mszy Świętej odprawionej przez papieża-Polaka w Starym Sączu. W budynku mieści się również zbiór pamiątek po Karolu Wojtyle – wśród nich zobaczyć można m.in. ...narty papieża!

Wariant II – Dogtrekking na Magurze Małastowskiej
Trasa została przygotowana z okazji 100-lecia Bitwy Gorlickiej z czasów I wojny światowej. Na szlaku na Magurę Małastowską (813 m n.p.m.) leżą malownicze wsie łemkowskie – Przysłup i Nowica. Szczególnie polecamy Waszej uwadze mieszczące się w nich stare cerkwie. Warto również przyjrzeć się bliżej mijanym kapliczkom i krzyżom przydrożnym. Koniecznie wypatrujcie również pomnika urodzonego w Nowicy poety ukraińskiego – Bohdana Ihora Antonycza.

W okolicy zwiedzić można liczne cmentarze z okresu I wojny światowej – szczególnie polecamy ten usytuowany na Przełęczy Małastowskiej (nr 60). Ogromną atrakcją są też lokalne stadniny koni – zwłaszcza huculskich koników w Regietowie.

Wariant III – Dogtrekking w Gorlicach (WOŚP)
Trzeci wariant naszej wyprawy będzie zorganizowany z okazji XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wszystkie zebrane od uczestników datki zostaną przekazane na rzecz fundacji.

Bieg można połączyć ze zwiedzaniem Gorlic, które oferują wiele różnorodnych atrakcji. Szczególnie polecamy Waszej uwadze Dwór Gładyszów i Karwacjanów oraz lokalne cmentarze z czasów I wojny światowej. Gorlice są także kolebką przemysłu naftowego dawnej Galicji, o czym przypomina Muzeum Regionalne im. Ignacego Łukasiewicza. Gorąco je polecamy!


DODATKOWE INFORMACJE

Długość trasy:
- Wariant I – 5 km w terenie leśnym
- Wariant II – 5 i 10 km
- Wariant III (WOŚP) – 5 i 10 km w terenie miejskim
Sugerowana baza noclegowa:
    - Wariant I – Dom Pielgrzyma OPOKA, Motel MIŚ, Motel RINO
    - Wariant II – Schronisko na Magurze Małastowskiej (30 miejsc), „Domek na wzgórzu” w Nowicy (12 miejsc), Hotel GOŚCINIEC w Gładyszowie (30-40 miejsc)
Sugerowana baza gastronomiczna:
    - Wariant I – Restauracja MIŚ, Restauracja RINO, Restauracja MARYSIEŃKA
    - Wariant II – Schronisko na Magurze Małastowskiej, Stadnina Koni Huculskich w Regietowie
Sugerowany transport:
- Wariant I – PKP, PKS, MPK Nowy Sącz, prywatne linie autobusowe
- Wariant II – autobus
- Wariant III (WOŚP) – autobusy, komunikacja miejska
Sugerowane terminy:
    - Wariant I – czerwiec 2015 r.
    - Wariant II – maj 2015 r.
    - Wariant III (WOŚP) – 11 stycznia 2015 r.

GWARANTOWANE ŚWIADCZENIA

Poczęstunek dla uczestników
Odprawa weterynaryjna

KOSZTY
- Wariant I: 10 zł/os.
- Wariant II: 10 zł/os.
- Wariant III: impreza charytatywna, bezpłatna dla uczestników (wszelkie datki przekazane będą Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy)