Podróż w czasie - czyli galicyjskie wsie, kościoły i miasteczka

Podróż w czasie - czyli galicyjskie wsie, kościoły i miasteczka

Dodano do planner
Usunięto z planner

Podróż w czasie - czyli galicyjskie wsie, kościoły i miasteczka

Zapraszamy na wyjątkową wyprawę w magiczny świat galicyjskiej przeszłości – bliższej i dalszej. Zapewni nam ją bogactwo zabytków i atrakcji pięknego regionu sądecko-gorlickiego. To właśnie tu zawsze spowite w półmroku kościółki i rynki rodem ze Średniowiecza będą się przeplatać na naszej trasie z życiem XIX-wiecznych mieszczan pod władzą miłościwie panującego cesarza i wiejskimi zagrodami, którym daleko było do życia w ludowej sielance...


GWARANTOWANE ŚWIADCZENIA

 • Wyżywienie:

- 3 śniadania

- 3 obiadokolacje

 • Noclegi:

- 3 noclegi w pokojach 2 i 3-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym (obiekty ** i ***)

 • Opieka przewodnika beskidzkiego na całej trasie wyjazdu

 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

 • Ubezpieczenie NNW

 • Transport autokarem o podwyższonym standardzie z klimatyzacją

 • Zielony kulig i ognisko z pieczeniem kiełbasek w Regietowie


KOSZTY

Cena od osoby – 720 zł (grupy 45-50 osobowe)


OBIEKTY NA TRASIE

 1. Kościół św. Leonarda w Lipnicy Murowanej (UNESCO)

 2. Kościół św. Świerada i Benedykta w Tropiu

 3. Sądecki Park Etnograficzny

 4. Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu

 5. Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku

 6. Dwór rodu Gładyszów

 7. Kościół św. Michała Archanioła w Binarowej (UNESCO)

 8. Ratusz i Muzeum Kromera w Bieczu

 9. Kościół św. Filipa i Jakuba w Sękowej (UNESCO)

 10. Cmentarz nr 60 na Przełęczy Małastowskiej

 11. Stadnina koni huculskich w Regietowie

 12. Uzdrowisko w Wysowej

 13. Muzeum Nikifora w Krynicy-Zdroju

 14. Góra Parkowa – wyjazd koleją linowo-terenową

day 1

Galicja wiejska i Galicja miejska

Naszą wyprawę zaczniemy od znanej z imponujących palm wielkanocnych Lipnicy Murowanej. Tam zwiedzimy wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO drewniany Kościół św. Leonarda. Koniecznie zapytajcie tam, czym są tzw. soboty! Następnie udamy się do zbudowanego na skale tuż nad Dunajcem kościoła świętych męczenników – Świerada i Benedykta. Z tych urokliwych zakątków ruszymy do największego miasta regionu – czyli Nowego Sącza. Tutaj dzięki wizycie w Miasteczku Galicyjskim będziecie mieć niepowtarzalną okazję przeniesienia się do XIX w. i sprawdzenia, jak wtedy wyglądała apteka, straż pożarna, a nawet fryzjer! Gwarantujemy, że zachwyci Was stylowe atelier fotografa i pracownia zegarmistrza. Tuż obok Miasteczka mieści się Sądecki Park Etnograficzny, gdzie nie znajdziecie sklepów kolonialnych czy poczty, ale za to poznacie świat wiejskich chałp i zagród ubogiej Galicji. Tam dowiecie się m.in. które jajka były na wsi najcenniejsze, czemu domy miały tak wysokie progi i dlaczego na wsi nie było feministek...

day 2

Dzień II – Polskie Carcassonne

Tuż po śniadaniu ruszymy do Szymbarku, gdzie czeka na nas Skansen Wsi Pogórzańskiej i dwór obronny rodu Gładyszów. Następnie w Binarowej odwiedzimy Kościół św. Michała Archanioła (UNESCO) – podziwiając jego zdobione ściany i sufity, nie zapomnijcie przyjrzeć się też ławkom i okuciom drzwi! Kolejny przystanek na naszej trasie to Biecz. Nazywany jest małym Krakowem, a nawet polskim Carcassonne, ponieważ spacerując po Rynku, przy odrobinie wyobraźni można się poczuć jak w średniowiecznym miasteczku. Zobaczymy tutaj też Muzeum Kromera, a dla odprężenia przed wyjazdem do Gorlic napijemy się pysznej kawy w słynnej kawiarni „U Becza”.

day 3

Dzień III – Z kopyta kulig rwie!

Poranek zaczniemy od chwili zadumy w Kościele św. Filipa i Jakuba w Sękowej. Uroda tej krytej gontem świątyni była uwieczniana m.in. przez Wyspiańskiego, Mehoffera i Tetmajera. Potem nacieszymy oczy widokami z serpentyn prowadzących na Przełęcz Małastowską, na której znajduje się Cmentarz nr 60 z czasów I wojny światowej. Następnie udamy się do Stadniny Koni Huculskich w Regietowie, gdzie te niepozorne na pierwszy rzut oka koniki zabiorą nas na zielony kulig góralskimi wozami. Wrażenia będzie można wymieniać, zajadając się kiełbaskami z ogniska.

day 4

Dzień IV – Dobra woda zdrowia doda!

Czwartego dnia będzie można osobiście porównać dwa uzdrowiska – Wysową i Krynicę-Zdrój. Będzie to okazja do spacerów deptakami i oczywiście degustacji dziesiątek gatunków wody mineralnej. Po tych chwilach relaksu udamy się do Muzeum Nikifora i na Parkową Górę. Mamy nadzieję, że dreszczyk emocji przeżyty podczas wyjazdu kolejką wynagrodzi Wam widok panoramy Beskidu Niskiego i Sądeckiego z górującą nad nimi Jaworzyną Krynicką. Na koniec trzeba będzie „zejść na ziemię” i pożegnać się w Nowym Sączu.