W siodle, bryczce i… wygodnym fotelu

Dodano do planner
Usunięto z planner
Regietów, Regietów 28
Start: sobota, 18 października 2014, 10:00
Koniec: środa, 31 grudnia 2014, 13:00
Bardzo atrakcyjnie, nie tylko dla miłośników koni, zapowiada się tegoroczna jesień w Stadninie Koni Huculskich „Gładyszów”. Dla tych, którzy nie spędzają czasu w siodle, albo chociaż w bryczce lub saniach, stadnina przygotowała… koncert operowy. Wcześniej jednak konie muszą wrócić z pastwisk.

Osiemnasty października to III Dzień Koniarza, czyli coroczny spęd koni z pastwisk z Regietowa Wyżnego na teren Stadniny Koni Huculskich „Gładyszów”.
– Całość przedsięwzięcia odbywa się na odcinku 8 km, gdzie nasi jeźdźcy w stylu western, jadąc w siodle, przepędzają 120 koni na teren ośrodka hodowlanego w Regietowie – zapowiadają wydarzenie organizatorzy. – Przejażdżka w siodle oraz bryczkami po drogach i bezdrożach Beskidu Niskiego, pogoń za lisem i wspólna biesiada to tradycyjne punkty regietowskiego dnia koniarza.

Miesiąc później, 22 listopada, stadnina zaprasza na cykliczną imprezę organizowaną od 2009 r., czyli koncert andrzejkowy. Podczas tegorocznej, piątej już edycji usłyszymy w stadninie… najpiękniejsze arie i duety operetkowe. Jest to wydarzenie, które wpisało się na stałe do kalendarza imprez regionu i cieszy się dużym zainteresowaniem.

Z kolei 29 listopada odbywają się VI Mikołajkowe Zawody Jeździeckie. Tradycyjnie startować w nich będą najmłodsi miłośnicy konnej jazdy, członkowie JKS Jaśmin, ale wziąć udział mogą również inni zawodnicy. Po zawodach, ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród będzie wspólny kulig.

Ostatnim tegorocznym huculskim akcentem w stadninie „Gładyszów” będzie bal sylwestrowy z elementami istotnymi dla miłośników koni, dobrej muzyki oraz szampana i fajerwerków w tak urokliwym miejscu, jakim jest stadnina koni huculskich.

Organizatorami imprez są: Stadnina Koni Huculskich „Gładyszów”, Jeździecki Klub Sportowy „Jaśmin” oraz Stowarzyszenie „Hucuł”.