Największa atrakcja jesieni

Dodano do planner
Usunięto z planner
Nowy Sącz, Aleja Wolności 23
Start: sobota, 4 października 2014
Koniec: niedziela, 19 października 2014

Nie miałeś okazji zobaczyć najlepszych polskich spektakli w teatrach Krakowa czy Warszawy? Możesz nadrobić wszystko w Nowym Sączu podczas Jesiennego Festiwalu Teatralnego. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Najwytrwalsi fani teatru nie tylko z Nowego Sącza znów spędzili noc pod kasami Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu – informuje „Dobry Tygodnik Sądecki”. Jak co roku, byli w stanie poświęcić nawet kilkanaście godzin na czekanie w kolejce, żeby zdobyć upragniony bilet na Jesienny Festiwal Teatralny.

Organizatorzy ze względu na niepisaną tradycję otworzyli na noc budynek MOK-u, a oczekujący na otwarcie kas sądeczanie mogli się raczyć gorącą kawą lub herbatą oraz wodą mineralną. Pani Maria Wawszczak zabrała ze sobą kanapki i dokładnie o 22.30 wybrała się do MOK-u. Nauczona doświadczeniem z poprzednich lat, postanowiła pilnować swojego miejsca w kolejce. Zastała w MOK-u jeszcze bardziej zdeterminowanych od siebie miłośników gry aktorskiej.

Pierwsze osoby zjawiły się już o 19 – poinformowała nas sądeczanka. – Bardzo interesuję się teatrem, więc jakoś przesiedziałam tyle czasu. Miałam przy sobie kanapki na dzień dobry i  determinację. Udało mi się kupić pięć biletów. To dobrze, że teraz nie stoi się już na zewnątrz, jak w poprzednich latach – dodaje pani Maria.

Tuż przed ósmą w kolejce do kasy było już bardzo tłoczno, w korytarzu ośrodka znajdowało się kilkadziesiąt osób. Większość pilnie studiowała program imprezy.

– Atmosfera jest raczej przyjemna, choć konkurencja, jeżeli chodzi o bilety, duża – mówiła zagadnięta przez nas kolejna miłośniczka teatru. Największym zainteresowaniem cieszyły się bilety na spektakle teatru Kwadrat.

  Jeżeli chodzi o  teatr Kwadrat, to idzie się na jego przedstawienia dla aktorów wysokiej klasy – mówi Jolanta Kieres. – Mam nadzieję, że godne oglądania będą „Sceny z życia małżeńskiego” Bergmana, ponieważ w ogóle o Bergmanie mam dobre zdanie – dodaje.

Bilety zostały już wyprzedane na dwa spektakle: „Siostrunie” Dana Goggina  w wykonaniu Agencji Artystycznej CERTUS w Częstochowie i Ale!TEATR-u w Warszawie oraz „Kiedy kota nie ma…” Johnniego Mortimera i Briana Cooke’a  w wykonaniu Teatru CAPITOL w Warszawie.

Jesienny Festiwal Teatralny odbywa się od 18 lat. W tym roku spektakle grane będą od 4 do 19 października. Więcej na: www.mok.i24.pl/aktualnosci.