Gospoda Galicyjska w Nowym Sączu

Dodano do planner
Usunięto z planner

C.K. Gospoda Galicyjska

Wizyta w C.K. Gospodzie Galicyjskiej w Nowym Sączu to z jednej strony kulinarna podróż po smakach dawnej Galicji, z drugiej: klimatyczna podróż w czasie na austro-węgierską prowincję z przełomu XIX i XX w. Gospoda mieści się bowiem w sercu Miasteczka Galicyjskiego – wiernej repliki małomiasteczkowej zabudowy sprzed wieku.
Przekraczając progi Gospody, Goście zabierani są w niezwykłą kulinarną podróż. Wehikułem jest menu, którego podstawą są receptury zaczerpnięte z kuchni grup etnicznych zamieszkujących dawną Sądecczyznę (polskiej, łemkowskiej, żydowskiej) oraz dania wywodzące się z kuchni austriackiej, niemieckiej i węgierskiej – wszystko zaś harmonijnie połączone z elementami współczesnej sztuki kulinarnej. Na stołach Gospody znajdą więc Państwo m.in. szlachetny bulion, kwaśnicę, zupę bobową, ręcznie lepione pierogi, placki pasterskie, węgierskie naleśniki czy wyborne mięsiwa z jagnięciną i wołowiną na czele. Doskonałym zwieńczeniem obfitego posiłku będzie natomiast jeden z cesarskich deserów – serwowany na miejscu lub w C.K. Kawiarni Galicyjskiej zlokalizowanej w budynku małomiasteczkowego ratusza. Do tego oczywiście – kawa po wiedeńsku lub bawarka – ulubiony napój cesarzowej Sisi. A po wszystkim – relaks i odpoczynek w klimatycznych wnętrzach Galicyjskich Pokoi Gościnnych.
C.K. Gospoda Galicyjska to miejsce idealne nie tylko na rodzinny obiad w gronie najbliższych czy romantyczną kolację. Dwie stylowe sale mogące pomieścić 130 osób stanowią wspaniałą oprawę przyjęć oraz imprez okolicznościowych. W Gospodzie można zorganizować wesele, przyjęcie z okazji Chrztu lub I Komunii Świętej, imprezę imieninową bądź urodzinową, spotkanie klasowe, biesiadę, spotkanie integracyjne – wszystko zaś dostosowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Miejsca w pobliżu